Osnovna škola "Dr. Andrija Mohorovičić" Matulji

Razno

Izbor top pjesmi mjeseca!

E-građanin:

e-Građanin: kako se prijaviti?

Sigurniji internet

Brošura o e-nasilju:

Jesmo li naivci?

Knjižnični katalog

« Prosinac 2020 »

Ispis statistike od 28. 2. 2017.

Kakav bi oblik vrednovanja u nastavi želio?

PRIJE PODNE

1. SAT   08:00 - 08:45

2. SAT   08:50 - 09:35

9:35 - 9:50 ODMOR ZA MARENDU U UČIONICI

3. SAT   09:50 - 10:35

4. SAT   10:40 - 11:25

5. SAT   11:30 - 12:15

6. SAT   12:20 - 13:05

Hrabri telefon

OBAVIJEST RODITELJIMA I UČENICIMA O NASTAVI NA DALJINU
Autor: Astrid Massari, 18. 3. 2020.

Poštovani roditelji i učenici od 5.do 8. razreda!

Od srijede započinjemo s intezivnijim aktivnostima na portalu TEAMS u svrhu ispunjavanja naših obrazovnih zadaća na daljinu.

Učenici predmetne nastave (5. – 8. raz.), nastavu će pratiti/pohađati putem aplikacije Teams, u virtualnoj učionici. Učionici pristupate s AAI identitetom, @skole.hr.

Predmetni učitelji upućuju na aktivnosti i zadatke za svoj predmet u tom alatu. Prema dosadašnjem iskustvu svi su učenici pristupili sustavu i priključili se učionicama za pojedine predmete.

Napomene za roditelje:

·        Ako učenik nije bio aktivan tijekom cijelog dana  u svojoj virtualnoj učionici, roditelj treba opravdati izostanak razredniku.

·        Za sada nema ocjenjivanja, ali učitelji prate ostvarenje ishoda poučavanja kroz pitanja i zadatke i bilježe svoja opažanja u e dnevnik.

·        Učenik ne mora ispunjavati zadatke u realnom vremenu (vrijeme kada je predmet po rasporedu), već to može učiniti tijekom dana kada njemu odgovara i kada se može povezati u učionicu.

·        Učenici trebaju poštivati pravila ponašanja unutar virtualne učionice.

·        Učenici predmetne nastave moraju pratiti i TV program pripremljen za njih, a predmetni učitelj/ica će uputiti učenike i na dopunske izvore učenja (video uratke, prezentacije i sl.).

·        Važno je znati da TV program i emisije nisu i ne trebaju biti  sinkronizirane  s temama koje učenici obrađuju online, no dobro ih je pogledati jer su poučne i korisne.

Učenici razredne nastave prate HRT3 i upute i zadatke svojih učiteljica koje iste komuniciraju putem roditeljskih grupa (moguće je i korištenje online platforme u dogovoru s roditeljima).

Virtualna učionica je mjesto za učenje i ispunjavanje zadataka. Putem virtualne učionice učenik treba postavljati  pitanja učiteljima vezano za nastavu i odgovarati na postavljena pitanja i zadatke  učitelja.

Virtualni razred NIJE mjesto za dopisivanje među učenicima, za to molimo koristiti druge medije.

Sretno svima!

Ravnateljica: