« Travanj 2024 »

OTVORENA SPORTSKA DVORANA OŠ "DR. ANDRIJA MOHOROVIČIĆ" MATULJI
Autor: Siniša Topić, Astrid Krizman, 26. 5. 2014.

Primorsko-goranski župan Zlatko Komadina, njegov zamjenik Marko Boras Mandić, načelnik Matulja Mario Ćiković te ravnateljica OŠ „Dr. Andrija Mohorovičić“, Astrid Krizman, zajedničkim su snagama prerezali svečanu vrpcu u novoizgrađenoj matuljskoj školskoj sportskoj dvorani, proglasivši time ovaj objekt vrijedan četrdesetak milijuna kuna i službeno otvorenim.

Dvorana veličine 2.500 četvornih metara, kao i gledalište kapaciteta 600 mjesta, bili su na  svečanosti otvorenja ispunjeni sportašima i građanima Matulja, koji su tako iz prve ruke posvjedočili događanju koje je stavilo »točku na i« dugogodišnjeg sna o reprezentativnoj sportskoj dvorani, ali i procesa njene izgradnje koja je započela još 2011. godine.

Otvorenje dvorane uveličali su i matuljski sportski klubovi, koji su se predstavili u prigodnom defileu, praćeni nastupom plesne grupe matuljske osnovne škole, koja je kroz atraktivnu koreografiju prikazala sve sportske discipline koje će svoje mjesto pronaći u novom objektu. U programu su nastupili i Antonio Krištofić, Duško Jeličić Dule, Antonela Malis i školski pjevački zbor, a u ulozi »meštra ceremonije« pojavio se voditelj Josip Krmpotić.

Radovi na izgradnji dvorane u Jankovićevu dolcu započeli su prije tri godine, ali prvo je trebalo zapuniti dolac, izgraditi pristupne ceste, a nakon dovršetka dvorane, napraviti i »toplu vezu« sa školom. S dvoranom smo dobili i 56 parkirnih mjesta u garaži, a još stotinjak uredili smo na obodu dolca. Izgrađeno je i igralište dječjeg vrtića, tako da možemo reći da smo sada na »pol puta« da dovršimo sve ono što smo planirali. U ovoj godini završit ćemo još i amfiteatar te otvoreno igralište u središtu Jankovićeva dolca, a za dvije ili tri godine nadamo se da ćemo završiti i Multimedijani centar u susjedstvu dvorane, kazao je načelnik Ćiković.

Matuljska sportska dvorana završena je i uz pomoć Primorsko-goranske županije, kao osnivača škole, u visini od 11 milijuna kuna, te Ministarstva regionalnog razvoja i europskih fondova koje je »dodalo« još pet milijuna kuna. Župan Komadina istaknuo je da je PGŽ osnivač sedamdeset obrazovnih institucija koje djeluju u 150 zgrada – osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova – te da bi bez suradnje s lokalnom samoupravom bilo nemoguće omogućiti im uvjete za razvoj.

Na ovaj način uspjeli smo otvoriti više od deset sportskih dvorana u deset godina. Ova matuljska školska sportska dvorana velika je vrijednost za 460 učenika koji pohađaju osnovnu školu, ali i za brojne i uspješne matuljske sportaše. No, ovo je više od dvorane – uz trg na njenom krovu, amfiteatar i igralište u dolcu, te budući Multimedijalni centar – ovo će postati novi centar Matulja. A Matulji to i zaslužuju, kazao je Komadina.

Ravnateljica Astrid Krizman poručila je da je otvorenje dvorane jedan od najznačajnijih događaja za život i rad škole.

Realizacija školske sportske dvorane je jedan od najočekivanijih događaja za matuljske školarce i učitelje. Ona je, kao takva, pravi dar za Školu jer je primarna funkcija dvorane realizacija nastave TZK svih učenika naše škole, od 1. do 8. razreda.

Godinama smo sanjali o tome, a danas smo dočekali taj dan. Dvorana je pravi dar za školu. Od sportskog objekta kojeg su generacije učenika čekale, imat će koristi i sportaši i građani, jer dvorana ima velik utjecaj na čitavu zajednicu, pa će Jankovićev dolac sada postati centar okupljanja učenika, sportaša i mladih.

I mjesto  i škola nisu više isti. Dvorana je, zajedno sa toplom vezom koja nas direktno povezuje  postala simbol Matulja i na taj način, ne samo da se promijenila vizura mjesta, promijenila se i škola, stvorilo se mjesto gdje mladi ljudi mogu napraviti dobar izbor - biti sportaši!

Želja mi je da nova školska sportska dvorana postane mala tvornica zdravlja,  okupljalište matuljske djece i omladine koji će svojim radom, sportskim aktivnostima i rezultatima opravdati potrebu izgradnje ovog prelijepog zdanja u centru Matulja.

Ova škola i njeni učenici zaslužili su ovakvu dvoranu jer svojim sportskim uspjesima koje ostvaruju u sklopu Školskog sportskog kluba donose prepoznatljivost ne samo Školi nego i lokalnoj zajednici u kojoj djeluju te županiji kojoj pripadaju.

Još jednom, svima koji su sudjelovali u financiranju izgradnje i opremanju naše školske sportske dvorane, jedno veliko, od srca hvala!

Sve fotografije sa otvorenja sportske dvorane možete pogledati ovdje...